Bots/Plūme BMW Sprinta pasaules kausā izcīna uzvaru

Eberspächer Pasaules kausa pirmais posms noslēdzās ar BMW Sprinta pasaules kausu, kuram kvalificējās teju visi Latvijas sportisti: Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Anda Upīte/Sanija Ozoliņa, Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna, Kristers Aparjods, Elīna Ieva Vītola, Kendija Aparjode un Sigita Bērziņa.

BMW Sprinta pasaules kausā vīriešu divvietīgo ekipāžu konkurencē lielisku braucienu veica Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, kuri startā uzrādīja otro labāko laiku, bet finišā sasniedza labāko laiku, izcīnot zelta godalgu [37.872]. Sudrabs austriešiem Tomasam Štojam/Volfgangam Kindlam (Thomas Steu/Wolfgang Kindl), kuri latviešiem piekāpās vien par nieka 0.005 sekundēm. Savukārt uz trešā goda pjedestāla pakāpiena kāpa pieredzējušie vācieši – Tobias Vendls/Tobias Arlts (Tobias Wendl/Tobias Arlt) [+0.147].

Sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna izcīnīja septīto vietu [+0.804]. Otrs Latvijas duets Anda Upīte/ Sanija Ozoliņa tūlīt aiz komandas biedrēm, astotajā pozīcijā [+1.080]. Vēl viens zelts austrietēm Selīnai Eglei/Larai Kippai Mišelai (Selina Egle/Lara Michaela Kipp) [38.340]. Otrajā vietā ASV sportistes Ševonna Čelsija Forgana/Sofija Kirkbija (Chevonne Chelsea Forgan/ Sophia Kirkby) [+0.103]. Savukārt bronzas godalgu izcīnīja vācietes Dajana Eitbergere/Saskia Širmere (Dajana Eitberger/Saskia Schirmer), uzvarētājām piekāpjoties par 0.137 sekundēm.

Vīriešu konkurencē Kristers Aparjods izcīnīja vēl vienu vietu labāko TOP 6, uzvarētājam vācietim Maksam Langenhanam (Max Langenhan) piekāpjoties par 0,461 sekundi. Sudrabs pieredzējušajam Vācijas sportistam Fēliksam Loham (Felix Loch) [+0.303], bet bronza – austrietim Niko Glaišeram (Nico Gleirscher) [+0.338].

Sieviešu konkurencē labākā no latvietēm Kendija Aparjode, kura veica labu braucienu un izcīnīja septīto vietu, uzvarētājai vācietei Jūlijai Taubitzai (Julia Taubitz) piekāpjoties par 0.362 sekundēm. Elīna Ieva Vītola ierindojās 12. pozīcijā [+0.567], bet Sigita Bērziņa 13. vietā [+0.801].

Uz otrā un trešā goda pjedestāla pakāpiena amerikānietes, attiecīgi, sudrabs Ešlijai Fārkharsonei ( Ashley Farquharson) [+0.099] un bronza  Emīlijai Svīnijai (Emily Sweeney) [+0.114].

Jau nākamajā nedēļas nogalē Latvijas sportisti startēs Vistleras ledus trasē, Kanādā, kur norisināsies Eberspächer Pasaules kausa otrais posms. Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases startiem seko līdzi tiešraidē TV6, portālā tv3.lv, TV3 Play, kā arī Go3.