Elīza Tīruma izcīna 9.vietu 46.FIL Eiropas čempionātā

Soču olimpiskajā trasē sākušās Viessmann Pasaules kausa (PK) izcīņas 9. posma pamatsacensības un vienlaikus arī 46. FIL (Starptautiskā kamaniņu sporta federācija) Eiropas čempionāts (EČ) kamaniņu sportā.

Latviju šajā PK kausa posmā, kas ir šīs sezonas noslēdzošais posms un EČ pārstāv Elīza Tīruma, Ulla Zirne, Inārs Kivlenieks, Artūrs Dārznieks, Riks Kristens Rozītis un divvietīgās ekipāžas Andris Šics/Juris Šics, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Dāmu konkurencē starp 18 dalībniecēm, kuras izgāja uz starta bija arī mūsu Elīza Tīruma un Ulla Zirne. Pirmais brauciens no mūsu dāmām labāk izdevās Elīzai Tīrumai, kura finišēja pēc 50.946 sekundēm un pēc pirmā brauciena ierindojās 10. vietā. Sacensību līderei Ivanovai no Krievijas Elīza piekāpās par 0.598 sekundēm. Ulla Zirne savu pirmo braucienu veica 51.288 sekundēs un ierindojās 15.vietā.

Otrajā mēģinājumā Ullai izdodas par nepilnām trīs sekundes desmitdaļām uzlabot savu sniegumu - 51.030 sek. Taču būtiski pakāpties kādu vietu augstāk tas tomēr neļāva. Divu braucienu summā uzrādot laiku 1minūte 42.318 sekundes Ulla PK 9.posmā palika 15. vietā, bet 46.FIL Eiropas čempionātā izcīnīja 14. vietu.

Elīzai Tīrumai otrajā braucienā savu sniegumu izdodas uzlabot par četrām sekundes desmitdaļām - 50.482 sekundes. Divu braucienu summā uzrādot laiku 1minūte 41.428 sekundes Elīza PK 9.posmā un EČ izcīnīja 9. vietu. Par 46.FIL Eiropas čempioni tika kronēta Eitberger no Vācijas.