Šiciem un Caucei TOP6 piektajā Viessmann Pasaules kausa posmā

Sestdien Kēnigzē, Vācijā aizvadītas piektā Viessmann Pasaules kausa posma kamaniņu sportā divvietīgo ekipāžu un sieviešu sacensības. Augstajā 4. vietā divvietīgo ekipāšu konkurencē finišēja titulētie brāļi Andris un Juris Šici, bet starp dāmām piektā finišēja Elīza Cauce.

Pirmajā braucienā brāļi Šici uzrādīja septīto labāko laiku, taču otrajā braucienā, ar nedaudz sliktāku trases laiku, trešais rezultāts, kas ļāva summā pakāpties uz 4. vietu. Uzvarētājiem vāciešiem Toni Egertam/Sašam Benekenam brāļi divu braucienu summā piekāpās par 0.950 sekundēm. Sudrabs vēl vienai Vācijas ekipāžai Tobiasam Vendlam/Tobiasam Arltam, bet bronza austriešiem Tomasam Stoiem/Lorenzam Kolleram.

Labu sniegumu trasē rādīja arī abas pārējās Latvijas ekipāžas. Oskaram Gudramovičam/Pēterim Kalniņam pirmajā braucienā sestais labākais laiks, taču otrais brauciens bija nedaudz sliktāks un summā septītā vieta. Pusotru simtdaļu lēnāki bija Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs, kuriem astotā vieta divu braucienu summā.

Sniegotie laikapstākļi Kēnigzē sagādāja lielus pārsteigumus dāmu sacensībās, kur daudzas sacensību favorītes finišēja ārpus labāko sešinieka. Arī E. Cauce pirmajā braucienā uzrādīja 14. labāko laiku, taču otrajā braucienā sestais rezultāts, kas ļāva divu braucienu summā jau otro reizi šosezon iekļūt labāko sešiniekā. Uzvara jaunajai vācu sportistei Jūlijai Taubicai, sudrabs amerikānietei Sammerai Bričerei, bet bronza austrietei Hannai Prokai. Līdz goda pjedestālam E. Caucei pietrūka nedaudz vairāk kā trīs sekundes desmitdaļas, bet līdz uzvarai 0.918 sekundes.

Tikai astoto vietu divu braucienu summā ieņēma Viessmann Pasaules kausa līdere vāciete Natālija Geisenbergere, kura šosezon vēl ne reizi nebija finišējusi ārpus labāko trijnieka. Piecas sekundes simtdaļas lēnāka par viņu bija Ulla Zirne, kura braucienos uzrādīja attiecīgi 18. un septīto rezultātu, kas summā deva 9. vietu. Lielisks pirmais brauciens izdevās Kendijai Aparjodei, kura tobrīd ierindojās 4. vietā, taču otrajā braucienā par gandrīz sekundi lēnāks laiks un summā 12. vieta.

Mūsējo gaitām trasē arī šajā sezonā būs iespējams sekot līdzi tiešraidē Lattelecom televīzijā, kanālā Best4Sport TV, kas skatāms Helio iTV, Helio vTV un lietotnē Shortcut. Svētdien, 6. janvārī, no 11:00 līdz 15:40 tiešraidē būs iespējams vērot piektā Viessmann Pasaules kausa posma vīriešu sacensības un komandu stafeti.