Šiciem un Aparjodam TOP6 sprintā Pasaules čempionātā

Piektdien Vinterbergā, Vācijā ar sprinta sacensībām sācies 48. FIL Pasaules čempionāts kamaniņu sportā. Augstajā ceturtajā vietā divvietīgo ekipāžu konkurencē finišēja Andris un Juris Šici, kamēr Kristeram Aparjodam piektā vieta starp vīriem. Dāmu konkurencē Elīzai Caucei devītā vieta.

Brāļi Šici kvalifikācijā ierindojās sestajā vietā, taču rādīja vienu no labākajiem ātrumiem trasē. Fināla braucienā pieredzējušie sportisti abos starpfinišos uzrādīja ceturto laiku, un arī finišā ceturtais rezultāts. Uzvarētājiem vāciešiem Toni Egertam/Sašam Benekenam brāļi piekāpās par 0.056 sekundēm. Sudrabs viņu tautiešiem Tobiasam Vendlam/Tobiasam Arltam, bet bronza austriešiem Tomasam Stoiem/Lorenzam Kolleram. Līdz bronzas godalgai brāļiem Šiciem pietrūka mazāk kā četras sekundes simtdaļas.

12. vietā gan kvalifikācijā, gan finālā ierindojās jaunākais Latvijas duets Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs, kuri aizvadīja stabilus braucienus. Līdz zeltam sportistiem pietrūka 0.259 sekundes.

Neveiksmīgu braucienu kvalifikācijā aizvadīja Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, kuri vēl pēdējā starpfinišā ieņēma 5. vietu, taču sāpīga kļūda trases beigās ļāva finišēt vien 21. pozīcijā (finālam kvalificējas 15 labākie).

Dāmu sacensībās kvalifikācijas barjeru pārvarēja visas Latvijas sportistes, bet finālā labāko laiku trasē rādīja E. Cauce, kura aizvadīja pārliecinošu braucienu un finišēja augstajā 9. vietā. Tikai pusotru sekundes simtdaļu lēnāka bija Ulla Zirne, kurai 10. vieta, savukārt Kendija Aparjode ierindojās 11. vietā. Jāatzīmē, ka U. Zirne un E. Cauce vienīgās starp visām sportistēm pārsniedza 132km/h ātruma atzīmi, apstiprinot, ka kamanas ir lieliski sagatavotas čempionātam. Visas trīs godalgas šoreiz Vācijas sportistēm – zelts titulētajai Natālijai Geisenbergerei, sudrabs Jūlijai Taubicai, bet bronza Dajanai Eitbergerei. E. Cauce uzvarētājai piekāpās par 0.422 sekundēm.

Vīru konkurencē labākais starp latviešiem gan kvalifikācijā, gan finālā bija K. Aparjods. Kvalifikācijā viņam astotais labākais laiks, taču finālā jaunais sportists spēja ielauzties labāko sešiniekā, finišējot piektajā vietā. Uzvarētājam austrietim Jonasam Milleram K. Aparjods piekāpās par 0.119 sekundēm. Sudrabs vācietim Fēliksam Loham, bet bronza krievam Semjonam Pavļičenko. Līdz bronzas godalgai K. Aparjodam pietrūka nedaudz vairāk kā piecas sekundes simtdaļas, taču arī viņš rādīja lielāku ātrumu starp visiem konkurentiem.

12. vietā finālā finišēja otrs kvalifikācijas barjeru pārvarējušais Latvijas sportists Riks Kristens Rozītis, kurš uzvarētājam piekāpās par 0.341 sekundi. Finālam nekvalificējās Inārs Kivlenieks un Artūrs Dārznieks, kuri kvalifikācijā ieņēma attiecīgi 21. un 24. vietu.

Sacensības sestdien turpināsies ar divvietīgo ekipāžu un dāmu sacensībām, kam iespējams sekot līdzi tiešraidē no plkst. 12:10 Lattelecom televīzijā, kanālā Best4Sport TV, kas skatāms Helio iTV, Helio vTV un lietotnē Shortcut.