Gudramovičam/Kalniņam, Šiciem un Zirnei TOP6 Pasaules čempionātā Vinterbergā

Sestdien Vinterbergā, Vācijā aizvadīta 48. FIL Pasaules čempionāta otrā sacensību diena, kas atnāca ar siltu laiku un lietu. Spītējot laikapstākļiem, lieliski starti Oskaram Gudramovičam/Pēterim Kalniņam un Andrim Šicam/Jurim Šicam, kuri ierindojās attiecīgi ceturtajā un piektajā vietā, bet dāmu konkurencē Ullai Zirnei augstā 6. vieta.

Gudramovičs/Kalniņš pēc pirmā stabila braucienā ierindojās piektajā vietā, aiz brāļiem Šiciem. Otrajā braucienā sportisti finiša laiku uzlaboja par vairāk kā desmitdaļu, uzrādot otro labāko laiku braucienā un ceturto vietu summā. Līdz bronzas godalgai pietrūka mazāk kā divas sekundes simtdaļas, bet līdz pjedestāla augstākajam pakāpienam 0.162 sekundes. Tāpat kā sprinta sacensībās piektdien, čempionu tituls vāciešiem Toni Egertam/Sašam Benekenam. Sudrabs viņu tautiešiem Tobiasam Vendlam/Tobiasam Arltam, bet bronza austriešiem Tomasam Stoiem/Lorenzam Kolleram.

Brāļi Andris un Juris Šici pēc pirmā brauciena bija priekšā Gudramovičam/Kalniņam un ieņēma 4. vietu, taču neveiksmīgi veica otrā brauciena beigas, uzrādot astoto laiku. Summā 5. vieta, trīs simtdaļas aiz Gudramoviča/Kalniņa. Septītajā vietā pēc pirmā brauciena ierindojās Latvijas jaunākā ekipāža Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs, taču 14. labākais laiks otrajā braucienā lika atkāpties uz devīto vietu summā.

Dāmu sacensībās pirmo reizi šosezon labāko sešiniekā ielauzās Ulla Zirne, kura abos braucienos gan uzrādīja septīto labāko laiku. Uzvarētājai vācietei Natālijai Geisenbergerei U. Zirne divu braucienu summā piekāpās par 0.765 sekundēm, bet līdz trešajai vietai pietrūka divarpus sekundes desmitdaļas. Sudrabs citai Vācijas sportistei Jūlijai Taubicai, bet bronza amerikānietei Emīlijai Svīnijai. Tāpat kā sprintā, arī pamatsacensībās U. Zirne rādīja lielāko ātrumu trasē starp visām sportistēm.

11. vieta (+0.969) divu braucienu summā Elīzai Caucei, kura piektdien sprintā ierindojās piektajā vietā. Sportiste atzina, ka vakar viss trasē izdevās kā plānots, bet pakāpties augstāk un iesaistīties cīņā par medaļu nevarēja. Bez rezultāta sacensības noslēdzās Kendijai Aparjodei, kura trases beigu daļā piedzīvoja kritienu.

Sacensības svētdien turpināsies ar vīru sacensībām un komandu stafeti, kam iespējams sekot līdzi tiešraidē no plkst. 13:00 Lattelecom televīzijā, kanālā Best4Sport TV, kas skatāms Helio iTV, Helio vTV un lietotnē Shortcut.