E.Tīrumai, O.Gudramovičam/P.Kalniņam 2.vieta Nāciju kausā

Aizvadītajā naktī, Amerikas Savienotajās Valstīs Pārksitijā, risinājās Nāciju kausa izcīņa, jeb cīņa par vietu dalībai pamatsacensībās - Viessmann Pasaules kausa izcīņas 5.posmā, kamaniņu sportā.

Vīru konkurencē Latvija startēja ar četriem kungiem – Mārtiņu Rubeni, kas ir izkritis no PK spēcīgāko sportistu grupas, Kristapu Mauriņu, Ināru Kivlenieku un Artūru Dārznieku.
42 sportistu vidū ātrākais no latviešiem bija Mārtiņš Rubenis, kas braucienā uzrādot laiku 45.585 sekundes, izcīnīja 8.vietu un kvalificējās PK.5posmam. Uzvarētājam Fjodoram Stepanovam no Krievijas, kas distanci veica 45.176 sekundē, Rubenis zaudēja 0.409 sekundes.
Otrs labākais no mūsējiem bija Inārs Kivlenieks. Distanci veicot 45.599 sekundēs, viņš ierindojās 10.pozīcijā un arī izcīnīja tiesības startēt pamatsacensībās. F. Stepanovam Kivlenieks zaudēja 0.423 sekundes.
Artūrs Dārznieks uzrādot laiku 46.216 sekundes un uzvarētājam zaudējot 1.040 sekundi, palika divdesmitais, bet Kristaps Mauriņš finiša līniju šķērsojot pēc 46.400 sekundēm ieņēma 24.pozīciju. Krievijas sportistam viņš piekāpās par 1.224 sekundēm. Diemžēl šie abi kungi nekvalificējās PK. 5.posmam.
Arī dāmu konkurencē Latvijas komanda ir paplašinājusies, jo arī Elīza Tīruma ir izkritusi no spēcīgāko sportistu grupas, un kopā ar Ullu Zirni nācās cīnīties par vietu dalībai pamatsacensībās.
32 dalībnieču konkurencē, mūsu dāmas turējās braši. Elīza Tīruma uzrādot laiku 43.888 sekundes pierādīja, ka ir spēcīgāko sportistu grupas cienīga, jo piekāpās vien M.Kimberlejai no Kanādas, kas distanci veica 43.845 sekundēs. Elīza viņai zaudēja 0.043 sekundes. Arī Ulla Zirne rādīja teicamu sniegumu un finiša līniju šķērsojot pēc 44.143 sekundēm izcīnīja augsto 9.vietu. Uzvarētājai piekāpjoties par 0.298 sekundēm. Līdz ar to, PK 5.posmam ir kvalificējušās abas Latvijas kamaniņu braucējas.
Divnieku konkurencē viss pa vecam. Nāciju kausā Latvija piedalījās ar vienu ekipāžu - Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš. Brāļu Andra Šica/ Jura Šiča duets vietu pamatsacensībās nodrošinājuši jau pērn, kad PK izcīņas pēdējos trīs posmos startēja spēcīgāko sportistu grupā un šādu pozīciju ir saglabājuši arī šobrīd.
16 ekipāžu konkurencē mūsu duets piekāpās vien Vācijas ekipāžai Danielam Rotāmelam/Tonijam Forščam (D. Rothamel/T Förtsch), kas distanci veica 43.786 sekundēs. O.Gudramovičs/P.Kalniņš uzrādot laiku 43.796 sekundes, uzvarētājiem zaudējot 0.010 sekundi. Ierindojoties 2.vietā mūsu ekipāža izcīnīja tiesības startēt PK. 5.posmā.