Un šī gada Latvijas čempioni ir......

Sacensības atklāja vīri, kuru konkurencē uz starta devās deviņi sportisti – pagājušā gada Latvijas čempions Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks, Kristaps Mauriņš, Artūrs Dārznieks, Ritvars Šteins, Imants Marcinkēvičs un juniori Riks Kristens Rozītis, Roberts Millers un Ernests Rudzītis.

Pirmais brauciens labāk padevās olimpietim Mārtiņam Rubenim - 49.462 sekundes. Otrs ātrākais bija Inārs Kivlenieks 49.523 sekundes, bet trešajā pozīcijā pēc pirmā brauciena ierindojās juniors Riks Kristens Rozītis – 49.762 sekundes.
4.v. Artūrs Dārznieks – 49.784 sekundes
5.v. Kristaps Mauriņš – 49.966 sekundes
6.v. Roberts Millers – 51.652 sekundes
7.v. Imants Marcinkēvičs – 54.879 sekundes
8.v. Ernests Rudzītis – 55.627 sekundes
9.v. Ritvars Šteins - DNS

Otrajā braucienā būtiskas izmaiņas nenotika. Pirmais finiša līniju šķērsoja Mārtiņš Rubenis, un divu braucienu summā uzrādot laiku 1minūte 39.432 sekundes, izcīnīja Latvijas čempiona titulu. Inārs Kivlenieks bija otrs labākais arī otrajā braucienā, divu braucienu summā uzrādot laiku – 1minūte 39.621 sekundes, bet trešais ātrākais, līdzīgi kā pirmajā braucienā, bija juniors Riks Kristens Rozītis, divu braucienu summā uzrādot laiku – 1minūte 40.098 sekundes. Līdz ar to Riks Kristens Rozītis Latvijas čempionātā izcīna trešo vietu, bet Latvijas junioru meistarsacīkstēm paliek nepārspēts.

3. Imats Marcinkēvičs - 1minūte 49.580 sekundes

Dāmu konkurencē diemžēl neredzējām mūsu olimpietes Elīzu Tīrumu, kas par Latvijas čempioni tika atzīta pagājušo gadu, un Ullu Zirni, jo abas sportistes ir saslimušas. Taču tas nebūt nenozīmē, ka notikumi trasē bija garlaicīgi.

Pirmo braucienu vislabāk veica juniore Alise Evelīna Mitkus – 43.566 sekundes. Otra ātrākā bija Aiva Aparjode – 43.626, bet Kendija Aparjode uzrādot laiku 43.851 sekundi, bija trešā ātrākā.
4.v. Paula Ābele - 44.584 sekundes
5.v. Saiva Dambīte - 44.860 sekundes

Otrajā braucienā pieredze ņēma virsroku, un visātrāk finiša līniju šķērsoja Aiva Aparjode, kas divu braucienu summā uzrādīja laiku 1minūte 27.592sekundes un izcīnīja Latvijas čempiones titulu. Alise Evelīna Mitkus, kas ātrākā bija pirmajā braucienā, otrajā piekāpās trenerei un, divu braucienu summā, uzrādot laiku, 1minūte 27.638sekundes palika otrajā vietā Latvijas čempionātā, bet nepārspēta palika Latvijas meistarsacīkstēs juniorēm. Trešā ātrākā divu braucienu summā bija Kendija Aparjode.

3. Paula Ābele – 1minūte 30.606 sekundes

Divvietīgo ekipāžu konkurencē Soču Olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvēji Andris un Juris Šici bija ātrākie ne tikai savā pirmajā mēģinājumā – 43.032 sekundes, bet arī divu braucienu summā – 1minūte 26.255 sekundes. Un izcīnīja Latvijas čempionu titulu. Otro vietu, divu braucienu summā, uzrādot laiku, 1minūte 28.135 sekundes izcīnīja Pēteris Kalniņš/Oskars Gudramovičs, bet trešie spēcīgākie bija Kristens Putins/Zintis – 1minūte 28.507 sekundes.

Jauniešiem ‘’A’’ vecuma grupā, kas cīnījās par Latvijas meistarsacīkšu titulu pirmais brauciens vislabāk padevās Ralfam Bērziņam – 43.346 sekundes. Otrajā vietā pēc pirmā brauciena ierindojās divi sportisti Gunārs Bergs un Kristers Aparjods. Abi sportisti uzrādīja identisku rezultātu – 43.791 sekundes.
Otrais brauciens bija zināmā spriedzē starp abiem otrās vietas ieguvējiem. Šoreiz nervi stiprāki bija Kristeram Aparjodam, kas, divu braucienu summā uzrādot laiku 1minūte 27.557 sekundes, izcīnīja otro vietu, aiz sevis atstājot Gunāru Bergu, kas, divu braucienu summā uzrādot laiku 1minūte 28.192 sekundes, izcīnīja trešo vietu. Par Jauniešu meistarsacīkšu uzvarētāju tika atzīts Ralfs Bērziņš, kas uzrādīja laiku – 1minūte 27.232 sekundes.

Latvijas meistarsacīkstes jauniešiem ‘’A’’ vecuma grupā.
1. Ralfs Bērziņš - 1minūte 27.232 sekundes.