Brāļiem 5.vieta PK 5.posmā

Ar divvietīgo ekipāžu startu, šodien, 17.janvārī, Vācijā Oberhofas trasē sākušās Viessmann Pasaules kausa (PK) izcīņas 5.posma pamatsacensības kamaniņu sportā.

Starp divdesmit ekipāžām, kuras drīkstēja startēt pamatsacensībās divas bija no Latvijas. Andris un Juris Šici, kas sacensībām kvalificējās automātiski, jo PK kopvērtējumā startē stiprāko sportistu grupā un ekipāža Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, kuri šīs tiesības izcīnīja vakar sacenšoties priekšsacīkstēs - HELABA sprinta kausā, kurās izcīnīja 2.vietu.

Pirmais brauciens no mūsu ekipāžām labāk padevās brāļiem Šiciem kuri finišējot pēc 41.632 sekundēm ierindojās 3.pozīcijā. Par sacensību līderiem izvirzījās Wendl/Arlt (GER) ekipāža, kas savu braucienu veica 41.394 sekundē. Gudramovičs/ Kalniņš pirmo braucienu veicot 42.025 sekundēs pēc pirmā brauciena ierindojās 12.vietā.

Otrais brauciens būtiskas izmaiņas neienesa. Brāļi Šici to veicot 41.731 sekundēs neuzlabo savu sniegumu. Divu braucienu summā uzrādot laiku 1minūte 23.363 sekundes viņi PK 5.posmā izcīna 5.vietu. Gudramovičs/Kalniņš savu otro braucienu veica 42.117 sekundēs un divu braucienu summā uzrādot laiku 1minūte 24.142 sekundes PK 5.posmā ierindojās 12.vietā. Sacensību uzvarētājiem Vācijas ekipāžai Wendl/Arlt mūsu puiši attiecīgi piekāpās par 0.601 un 1.380 sekundēm.

Pēteris Kalniņš šodienas sacensības un savas ekipāžas sniegumu komentē šādi:''Pirmajā braucienā gadījās tehniska ķibele. Osim iesprūda roka kamanā un nevarēja dabūt ārā. Un jāpriecājas ka vismaz tā nobraucām. Otrajā braucienā kamana neslīdēja kā gribējās, kā bija plānots. Pats brauciens izdevās labāks. Tagad atkal ir laiks pārdomām, kas nebija tā kā vajadzēja būt.''

Juris Šics komentējos savu un brāļa sniegumu atzīst:'' Priecē stabilitāte. Šis bija labākais sniegums Oberhofas trasē. Otrajā braucienā pieļāvām mazas kļūdiņas, kā rezultātā zaudējām ātrumu kas nepieciešams, lai cīnītos par augstāku vietu.''