Artūrs Dārznieks izcīna 10.vietu 47.FIL Eiropas čempionātā

Šodien, Vācijā Altenbergas trasē, risinās 47.FIL Eiropas čempionāts (EČ) un Viessmann Pasaules kausa (PK) izcīņas 8.posma pamatsacensības kamaniņu sportā.

Sacensību otrajā daļā par vietu uz goda pjedestāla cīnījās 32 vīri, kuru vidū arī latvieši Inārs Kivlenieks, Riks Kristens Rozītis, Kristaps Mauriņš un Artūrs Dārznieks.

Pirmais no latviešiem trasē devās K.Mauriņš, kurš pirmo braucienu veica 54.393 sekundēs un ierindojās 17.pozīcijā. Artūrs Dārznieks pirmajā braucienā finiša līniju šķērsoja pēc 54.246 sekundēm, kas ļāva pēc brauciena būt 12 ātrākajam braucējam, bet R.K. Rozītis un I. Kivlenieks attiecīgi uzrādīja laiku 54.522 un 54.283 sekundes un pēc pirmā brauciena ierindojās 19. un 14.pozīcijā. Par sacensību līderi izvirzījās Felix Loch no Vācijas, kurš savu braucienu veica 53.780 sekundēs.

Otrais brauciens Kristapam Mauriņam nedaudz sliktāks – 54.431 sekundes. Divu braucienu summā uzrādot laiku 1minūte 48.824 sekundes Kristaps PK 8.posmā ierindojās 17. pozīcijā, bet 47. FIL EČ ieņēma 13.vietu.

R.K.Rozītis ir vienīgais no latviešiem, kuram otrajā braucienā izdodas uzlabot savu sniegumu - 54.446 sekundes. Divu braucienu summā uzrādot laiku 1minūte 48.968 sekundes Rozītis PK 8.posma kopvērtējumā ierindojās 19., bet 47.FIL EČ 15.vietā.

Inārs Kivlenieks otrajā braucienā uzrāda laiku 54.372 sekundes un divu braucienu summā sasniedz rezultātu 1minūte 48.655 sekundes. Šāds sniegums atlētam ļāva PK 8.posmā būt 15 ātrākajam, bet 47.FIL EČ ierindodies 11.pozīcijā.

Savukārt Artūrs Dārznieks otro braucienu veica 54.313 sekundēs un divu braucienu summā uzrādot laiku 1minūte 48.559 sekundes PK 8.posmā ieņēma 14. pozīciju, bet EČ bija 10 ātrākais.

Par PK 8.posma un 47. FIL EČ uzvarētāju tika atzīts Felix Loch no Vācijas. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena abās nominācijās stājās Roman Repilov no Krievijas, bet trešais ātrākais PK 8.posmā bija Mazdzer Chirs no ASV. Savukārt 47.FIL EČ bronzas medaļu izcīnīja Ralf Palik no Vācijas.

Rīt sacensības turpinās dāmas un ‘’saldajā ēdienā’’ būs skatāma komandu stafete. Latvijā sacensības ir vērojamas Best4Sport TV kanālā. Sacensību sākums jau plkst. 9:50.