Elīza Cauce, Kendija Aparjode un Riks Kristens Rozītis nosargā pirms gada izcīnītos Latvijas čempiona titulus

Šodien, 27.februārī, Siguldas bobsleja un kamaniņu sporta trasē risinājās sacensības ‘’Latvijas čempionāts 2016’’ kamaniņu sportā.

Pirmie uz starta līnijas devās septiņi vīri, kuru vidū arī divkārtējais olimpiskais medaļnieks Mārtiņš Rubenis. Šis fakts sacensībām piedeva savu daļu intrigas.

Pirmo braucienu visātrāk veica Riks Kristens Rozītis – 48.614 sekundes. Otrs ātrākais bija Inārs Kivlenieks, kurš Rozītim piekāpās vien par 0.008 sekundēm (48.622 sek.), bet trešajā pozīcijā pēc pirmā brauciena ierindojās Artūrs Dārznieks – 48.765 sekundes, aiz sevis atstājos Mārtiņu Rubeni (48.896 sek.), Kristapu Mauriņu (49.169 sek.) un abus juniorus Gunāru Bergu (49.710 sek.) un Ralfu Bērziņu (49.931 sek.).

Otrais brauciens būtiskas izmaiņas līderu grupā neienesa. Rozītis ātrākais bija arī otrajā braucienā. Divu braucienu summā uzrādot laiku 1minūte 37.430 sekundes Rozītis nosargāja pirms gada izcīnīto Latvijas čempiona titulu. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena stājās Inārs Kivlenieks, kurš divu braucienu summā uzrādīja laiku 1minūte 37.623 sekundes un Rozītim piekāpās par 0.193 sekundēm, bet Latvijas čempionāta bronzas medaļu izcīnīja Artūrs Dārznieks (1minūte 37.673 sek.).

Junioru konkurencē nepārspēts palika Gunārs Bergs, kurš divu braucienu summā uzrādīja laiku 1minūte 39.617 sekundes, aiz sevis atstājot Ralfu Bērziņu – 1minūte 40.111 sekundes.

Dāmu konkurencē, kurā arī startēja 7 atlētes, jau pirmajā braucienā par sacensību līderi izvirzījās nacionālās izlases līdere Elīza Cauce – 42.491 sekundes. Savukārt otra ātrākā šajā braucienā bija junioru izlases līdere Kendija Aparojde, kura Caucei piekāpās par 0.413 sekundēm (42.904 sek.). Trešā ātrākā pirmajā braucienā bija Ulla Zirne – 43.346 sekundes.

Elīza nepārspēta palika arī otrajā braucienā, divu braucienu summā uzrādot laiku 1minūte 25.137 sekundes Elīza ne tikai izcīnīja Latvijas čempiones titulu 2015/2016 gada sezonā, bet līdzīgi kā Rozītis nosargāja pirms gada izcīnīto titulu. Otra ātrākā dāmu konkurencē un līdz ar to arī spēcīgākā junioru ieskaitē bija Kendija Aparjode, kura divu braucienu summā uzrādīja laiku 1minūte 26.344 sekundes. Bet divu braucienu summā uzrādot laiku 1minūte 26.557 sekundes, bronzas medaļu izcīnīja Ulla Zirne.

Junioru konkurencē sudraba medaļu šodien izcīnīja Elīna Vītola (1minūte 26.975 sek.), bet bronzas godalga tika Sigitai Bērziņai kura divu braucienu summā uzrādīja laiku 1minūte 27.370 sekundes.

Kā jau ziņojām iepriekš, tad sacensības divvietīgajām ekipāžām pieaugušo konkurencē tiek pārceltas uz rudeni, jo šobrīd tajās nevar piedalīties divvietīgā ekipāža Andris Šics/Juris Šics, kuri gatavojas braucienam uz nākamo Olimpisko spēļu mājvietu Phjončhaņu, lai veiktu trases homologāciju.

2015. gadā Latvijas čempiona titulu izcīnīja Riks Kristens Rozitis, Elīza Cauce. Junioru ieskaitē nepārspēti palika Kristers Aparjods un Kendija Aparjode, bet divvietīgo ekipāžu konkurencē Latvijas čempiona titulu izcīnīja ekipāža Andris Šics/Juris Šics.